MF 627 Avea Jet Modem Mac OS X 10.7 Lion Sürücüsü

Benim gibi Mac Os 10.7 ve üstü sürüm kullananlar için bulunması zor bir kaynak oluşturduğumun farkındayım:) 3 aydır kullanmadığım halde taahhütlü olduğu için faturasını ödediğim MF 627 Avea Jet Modemi,  dağbaşı diyebileceğim bir ortamda kullanmak zorunda kaldım. Fakat  bilgisayarımı 10.7.3 Lion sürümüne yükselttiğim için modem yazılımının çalışmadığını farkettim. Windows ortamında denediğimde sorunsuz çalıştı. Bunun üzerine fazla umutlu olmamakla birlikte avea müşteri hizmetlerini aradım. Bana aşağıdaki bağlantıda bulunan dosyayı indirip windows ortamında kurmamı söylediler, kurdum ve yine mac os da çalışmadı.

 

http://www.avea.com.tr/tr/sta/3G/ZTE_3G_Modem_windows.zip

 

Sözde firmware update yapan bu yazılım mac os için gerekli güncellemeyi herhalde yapamıyor. Bunun üzerine İngiltere de faaliyet gösteren bir operatörün internet üzerinde paylaştığı güncelleme dosyasından binbir zahmetle ayıklamayı başardığım ZTE 1.3.1 (mf 627) sürücüsünü sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. ZTE 1.3.1 Update olarak geçen bu güncelleme muhtemelen tüm operatörlerden alınan birçok modem için çalışıyordur. Diğer modellerde denemediğim için garanti veremiyorum ama sizin denemekten başka çareniz maalesef yok:) Aşağıdaki bağlantılarda hem ZTE 1.3.1 tüm modemler için hemde Avea Jet Modem güncel bağlantı yazılımı mevcut. İnşallah çalışır:)

 

Mf 190 – MF 633- MF 627 – MF 662 Modemler için ZTE 1.3.1 Mac Os X 10.7 Lion Sürücüsü

Tüm Avea Jet Mobil Modemler için bağlantı yazılımı V 1.0

 

 

 

MF 627 Avea Jet Modem Mac OS X 10.7 Lion Sürücüsü” hakkında 3 yorum

  1. Öncelikle kurulu olan tüm yazılımları sistemden kaldırın. Uninstall Avea Jet Modem adlı uygulamayıs sistemden bulup çalıştırın. Daha sonra ekte verdiğim yazılımları indirip tekrar kurulum yapın. Hala SIM kartınızı görmüyorsa faturanızı ödediğinizden, sim kartı düzgün taktığınızdan ve yayın alanı içinde olduğunuzdan emin olun.

  2. Yapmis oldugun yazilim gercekten ise yaradi ama network preferences dan usb modemden configuration icin ayar yapilmasi durumunda. Cihazin kendi modeminden degil bilgisayarin network preferences dan baglandim modem profili bir ise yaramiyor. Baglanti ismine Avea Internet ve numaraya *99# yazildigi taktirde calisiyor.Gercekten cok tesekkurler gunlerdir ugrasiyorum.

Bir Cevap Yazın