WHMCS Ajax cart Hataları ve Düzenlenmesi

WHMCS Ajax Cart sepeti ve hataların düzeltilmesi

Bu yazımızda WHMCS ile uzun zamandır kullandığımız ajax cart hatalarını düzeltmek için neler yapmanız gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Aşağıdaki kodlar WHMCS 5.2.2 sürümü için geçerlidir, belki daha eski sürümleri de destekleyebilir. Eski sürümlerde denenmemiştir.

 

ajaxcart düzeltilmiş versiyon
ajaxcart düzeltilmiş versiyon

Ajaxcart WHMCS 4.0 sürümünden beri varsayılan olarak yüklenen bir sepet modülü fakat ilk günden beri problemli çalıştığını söyleyebiliriz. Sorun hosting, eklenti yada alan adı eklendiğinde yada güncellendiğinde sepet içeriğinin kendini güncellememesi idi. WHMCS/templates/orderforms/ajaxcart dizininde bulunan bazı dosyaları düzenlememiz gerekiyor.

Öncelikle adddomain.tpl dosyasını açıyoruz. Aşağıdaki orjinal kodları;

Aşağıdaki gibi değiştiriyoruz.

 

Burada yaptığımız işlem recalcsummary(); komutunu fonksiyon döngülerinin altına yeniden eklemek bu sayede alışveriş sepetine her işlemden sonra tekrar güncelleme yaptırıyoruz.

Yine configureproduct.tpl dosyasında aşağıdaki kodu;

Aşağıdaki kodla değiştiriyoruz.

 

Son olarak WHMCS/templates/orderforms/ajaxcart/js dizinindeki main.js dosyasında recalcsummary(); komutunu belirli yerlere yapıştırıyoruz, kod çok uzun olduğu için aşağıdaki bağlantıdan tüm düzenlenmiş dosyaları indirebilirsiniz.

Ayrıca ürün listesinin karmaşık görünümü düzenlemek için  bir örnek daha vermek istiyorum. adddomain.tpl ve diğer bazı dosyalarda aşağıdaki kodları düzenliyoruz.

Aşağıdaki kod ile değiştiriyoruz.

Burada satır aralarına <lebel> etiketlerinden sonra <br /> etiketi ekleyerek birer satır alta kaymasını sağlıyoruz. Ayrıca ürün gruplarını birbirinden ayırmak için(hosting, eklenti ve alan adı şeklinde) fazladan </td> <td valign=”top”> tablo etiketi giriyoruz. Daha önce belirttiğimiz gibi düzenlenmiş ajax cart klasörünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Ajaxcart düzenlenmiş versiyon.

https://dl.dropbox.com/u/14295748/ajaxcart.zip

 

Bir Cevap Yazın