WordPress Hosting Hizmeti Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

WordPress sistem kaynaklarını çok yoğun kullanan bir İçerik Yönetim Sistemidir. Çok fazla işlemci ve veritabanı bant trafiği kullanır. Site içeriğiniz arttıkça daha güvenli ve sağlam bir hosting hizmeti almak hayati önem taşır. WordPress PHP dilinde yazılmış ve MySQL veritabanı üzerine inşa edilmiştir. Bu yüzden güncel yazılım sürümlerini barındıran bir Linux sunucuda Hosting hizmeti almanız gerekmektedir.
Wordpress kurulum işlemi oldukça yalındır, fakat bazı yeni kullanıcılar FTP ve cPanel kullanımında yetkin olmayabilirler. Fantastico ve Simple Scripts gibi kurulum işlemlerini otomatik yapan yazılımlar mevcuttur. Fakat kullanıcının ihtiyacına ve yükleyeceği içeriğin hassasiyetine göre bu tür yazılımlar yeterince ince ayar yapmanıza olanak tanımaz. Talebinize göre WordPress Kurulumunu ÜCRETSİZ ve en ince ayrıntısına kadar optimize ederek elle yapmaktayız. Bu alandaki tecrübe ve maharetimizi sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağımızdan emin olabilirsiniz.
Wordpress sitenizi güncel tutmak çok önemlidir, sık sık yayınlanan güvenlik sürümleri websitenizi çok daha sağlam ve stabil kılacaktır. Bu tür güncellemeleri yönetim panelinizden “tek bir tıklamayla” yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken kullandığımız sunucu yönetim paneli size başka bir şifre yada veritabanı bağlantı bilgisi sormayacaktır.
Sosyal medya paylaşım siteleri, WordPress yazılarınızdan herhangi birine bağlantı verdiğinde ne denli bir trafik alacağınızı tahmin edemezsiniz. İşte bu yüzden satın aldığınız hosting servisi güvenilir, kaliteli ve bu strese dayanacak kapasitede olmalıdır.
Wordpress her ne kadar muhteşem kodlanmış bir yazılım olsa da dış kaynaklardan sağlanan eklenti(plugin) ve temaları kurmanız halinde siteniz kullanım dışı kalabilir. “Ölümcül Beyaz Ekran” yada Sunucu “Error 500” hata sayfaları ile karşılaştığınızda sorununuzu en kısa zamanda çözebilecek bir teknik ekibe en kısa zamanda ulaşabilmelisiniz.

Bir Cevap Yazın