GravityView – Gravity Forms Kayıtlarını Sitede Göstermek

GravityView, en basit tabirle Gravity Forms kayıtlarını WordPress sitemizin önyüzünde göstermemizi sağlayan bir eklentidir. Son zamanlarda piyasada özellikle dizin listesi talepleri artış göstermektedir. Bunlara örnek verecek olursak; iş arayanlar dizini, araç ve emlak dizinleri, sektörle alakalı veri dizinleri, kişi kartları dizini, hata ayıklama dizinleri vs şeklinde çoğaltılabilir. Benim hali hazırda bir projede ihtiyacım olan kullanma amacı, farklı merkezlere aynı tür raporların iletilmesini sağlamak. Tek bir kaynaktan girilen raporların JQuery DataTables eklentisiyle(GravityView’e gömülüdür) belli süzgeçler yardımıyla gösterilmesidir.

Farklı bir yazıda anlatmayı planladığım için Gravity Forms eklentisini tek bir cümle ile özetlemek istiyorum. WordPress için yazılmış en gelişmiş, ücretli form eklentisidir. Tüm sitelerimde olmazsa olmaz diyebileceğim bir eklentidir.

Öncelikle GravityView eklentisini hikayesini kısaca anlatayım. Bu eklenti Zack Katz tarafından geliştirilmektedir. Gravity Forms eklentisi ile özellikle iletişim formlarında aldığımız kayıtları, WordPress yönetim panelinde çok güzel bir tabloda görebiliyorduk. Zack Katz bu kayıtları sitemizin önyüzünde göstermek için daha önce ücretsiz Gravity Forms Directory eklentisini geliştirmişti. Aslında yapılan, bu eski eklentinin yeniden yazılarak Gravity Forms güncel kodlarıyla daha güzel konuşur hale getirilmesidir. Hemen canlı örnek görmek için demo sayfasına bakabilirsiniz.

Başlangıç

welcome_gravityview

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir