Laravel: Web Sanatkarları İçin Tasarlanmış PHP Uygulama Çatısı

Laravel son günlerde oldukça popüler olmuş bir PHP Geliştirme aracıdır. Fırsat buldukça bu uygulama çatısı hakkında daha çok şey paylaşmayı düşünüyorum. Öncelikle kendi sitesinde Laravel Felsefesi hakkında ne denmiş, onu okuyalım.

Laravel Felsefesi

Laravel etkileyici ve zarif sözdizimine sahip bir web uygulama çatısıdır (framework). Bizler geliştirmenin gerçekten tatmin edici olması için keyifli ve üretken bir deneyim olması gerektiğine inanıyoruz. Laravel birçok web uygulamasında kullanılan yetkilendirme, yönlendirme, oturum yönetimi ve ön bellekleme gibi ortak görevleri kolaylaştırarak geliştiriciliğin zorluklarını ortadan kaldırmak amacını gütmektedir.

Laravel, geliştiriciler için, uygulama işlevselliğinden ödün vermeden geliştirme aşamasını memnuniyet verici hale getirmeyi amaç edinmiştir. En iyi kodu mutlu geliştiriciler yazar. Bu hedefe varmak için, başka dillerde yazılmış Ruby on Rails, ASP.NET MVC ve Sinatra gibi çatılar da dahil olmak üzere, diğer çatılarda gördüğümüz en iyi özellikleri birleştirmeye çalıştık.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir